Przejdź do treści

Bal dla kochanych

  2020-01-27

  Przetańczony od pierwszej do ostatniej nuty, przy głośnym śpiewie i z uśmiechem na ustach – taki był kolejny bal osób niepełnosprawnych, zorganizowany przez stowarzyszenie „Podaj rękę”, działające w naszej gminie.

  Zabawę rozpoczęło tradycyjne Sto lat, odśpiewane przez wszystkich dla wszystkich.  Następnie głos zabrała Daniela Korpalska, gminna radna, prezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym, organizatorka balu. Dziękując uczestnikom balu za przybycie, prezes przypomniała, że stowarzyszenie obchodzi w tym roku 20. rok działania. O tym, że jest potrzebne  i integruje członków, świadczy wysoka frekwencja na wspólnych wyjazdach i spotkaniach.

  – Nie sposób przecenić roli stowarzyszenia w pomocy osobom niepełnosprawnym w naszej gminie – mówił wójt Obrowa Andrzej Wieczyński. – Myślę, że wszyscy tu obecni chcielibyśmy, aby ta serdeczna, jeszcze świąteczno – noworoczna atmosfera towarzyszyła nam codziennie, przynajmniej do następnych świąt Bożego Narodzenia.

  W spotkaniu uczestniczył wicestarosta toruński Michał Ramlau. Władze gminy, oprócz wójta, reprezentowali również sekretarz gminy i wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Toruńskiego Mirosława Kłosińska oraz radni gminy z przewodniczącym Romanem Skórskim i zastępcą przewodniczącego Wiesławem Popławskim na czele.( z oficjalnej strony Gminy Obrowo).

   Radni Klubu radnych „ Jesteśmy w Gminie Obrowo”  przeznaczyli wcale nie małą „cegiełkę finansową” na działalność Stowarzyszenia.

  Uczestnicząc w tym wydarzeniu widziałem, że bawią się z nami mieszkańcy Gminy Obrowo potrzebujący opieki i wielkiego serca!

  Uczestnicy balu
  Wójt Gminy Obrowo Pan Andrzej Wieczyński i szefowa Stowarzyszenia radna Daniela Korpalska
  Tańczyliśmy
  W tańcu jest weselej