Przejdź do treści

Ścieżka rowerowa II nitka

  Ścieżka rowerowa, ruch, zdrowie, życie.

  Szanowni mieszkańcy Gminy Obrowo.

  Pomysł ścieżek rowerowych jest jednym z najlepszych, jakie mogły się przytrafić nam mieszkańcom malutkich miejscowości i nie tylko. Startując w wyborach na drugą kadencję do Rady Gminy w Obrowie wyznaczyłem sobie  cel: zdrowa i sportowa gmina.

  Bacznie przyglądam się tej właśnie budowanej II nitce ścieżki Obrowo – Czernikowo. Korzystając aktywnie ze ścieżki, widzę niedoskonałości techniczne ( wykonanie) ścieżki I nitki  Złotoria – Osiek nad Wisłą.

  Przed kilkoma dniami zrobiłem  któryś już z kolei rekonesans   inwestycji : Osiek – Czernikowo – Obrowo. Na wykonanie poprzedniej ścieżki nie miałem jeszcze wpływu, radnym zostałem jesienią 2014  zaś ścieżkę oddano do użytku w maju tegoż roku.

  Budowana obecnie II nitka tam gdzie jest wylana powierzchnia asfaltowa nie budzi moich zastrzeżeń, natomiast fragmenty w terenie leśnym tak. Wykończone są dość miękkim i luźnym grysem – powierzchnia. Podzieliłem się z tymi spostrzeżeniami z Wicestarostą Powiatu Toruńskiego, przesłałem zdjęcia z pytaniami. Jakie było moje miłe zaskoczenie kiedy w dniu dzisiejszym 06.02.2020  na XVII Sesję Rady Gminy w Obrowie przybył Pan Wicestarosta  Michał Ramlau z radnym powiatowym Tomaszem Wierzbickim. Poruszyliśmy jeszcze kilka innych spraw w tym temacie,  możecie Państwo prześledzić otwierając stronę Gminy Obrowo- nagranie z sesji. Wypowiedź Pana Wicestarosty mnie zadawala – „budowa II nitki  ścieżki rowerowej nie jest jeszcze zakończona”.

  Proszę wierzyć, że co jakiś czas będę się przyglądał tej inwestycji. Wszak ścieżka to nie tylko pozyskane fundusze, ale także podatki mieszkańców gmin: Obrowo, Czernikowo  oraz Powiatu Toruńskiego.