Przejdź do treści

Znajomość zawarta podczas biegu

  Samorządowe spotkanie

  Golub – Dobrzyń 03.02.2023

  3 lutego br. w urzędzie miasta w Golubiu-Dobrzyniu odbyło się pierwsze spotkanie władz miasta Golubia-Dobrzynia i gminy Obrowo. W spotkaniu uczestniczyli: Burmistrz Mariusz Piątkowski, Wójt Gminy Obrowo Andrzej Wieczyński, Zastępca Wójta Joanna Zielińska oraz Radny Gminy Obrowo Kazimierz Musiałowski.

  Przedstawiciele gmin rozmawiali o szerokiej współpracy w dziedzinie sportu, kultury i rekreacji. Od wątku sportowego zaczęły się rozmowy obu gmin regionu, bowiem sport wyjątkowo połączył miasto Golub-Dobrzyń i gminę Obrowo w październiku poprzedniego roku, kiedy to Burmistrz Golubia-Dobrzynia Mariusz Piątkowski oraz Radny Gminy Obrowo Kazimierz Musiałowski byli uczestnikami biegowej pielgrzymki sztafetowej do Santiago de Compostela. Przypomnijmy, wydarzenie zorganizowało stowarzyszenie „Brodnica Biega”, pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

  Podczas spotkania roboczego władze gmin pracowały nad zakresem i harmonogramem najważniejszych wydarzeń w kalendarzu 2023 r.

  Już teraz przekazujemy zaproszenie Gminy Miasta Golub-Dobrzyń na nietypowe wydarzenie w popularnej dziedzinie sportu, jaką jest bieganie. Burmistrz Golubiu-Dobrzyniu Mariusz Piątkowski – pomysłodawca i organizator biegu, już teraz zaprasza mieszkańców naszej gminy, którzy trenują bieganie, na niecodzienne wydarzenie „Bieg o Wschodzie Słońca” w dniu 18 czerwca br. o godz. 4:16 w Golubiu-Dobrzyniu. Start i meta – Zamek Golubski. Wydarzeniu towarzyszy równie wyjątkowy program treningowy. Zachęcamy do śledzenia wspólnych wydarzeń w bieżącym roku na naszych kanałach informacyjnych. Mieszkańców naszej gminy zapraszamy po więcej informacji na www.biegowschodzieslonca.pl oraz www.obrowo.pl i http://kazimierzmusialowski.pl/.