Przejdź do treści

Zagospodarowanie Placu Kościelnego w Osieku nad Wisłą.

  W dniu 14.04.2023 przedstawiona zostanie mieszkańcom Osieka nad Wisłą koncepcja zagospodarowania Placu Kościelnego,który jest własnością Gminy Obrowo.

  Od długiego czasu trwały rozmowy między Gminą Obrowo, a władzami kościelnymi w sprawie wykupu gruntu (Plac Kościelny w Osieku nad Wisłą).

  Wiele podziękowań za zwieńczenie tych rozmów należą się Włodarzowi Gminy Obrowo, Wójtowi Andrzejowi Wieczyńskiemu, oraz ks. Proboszczowi Parafii w Osieku Rafałowi Bogusowi.

  Plac Kościelny jest już własnością Gminy Obrowo, czyli także Waszym drodzy mieszkańcy.

  Na zebraniu Sołeckim Sołectwa Osiek nad Wisłą  w dniu 14.04.2023 wraz Sołtysem Panem Tomaszem Wieczyńskim przedstawiliśmy kilkanaście projektów. Proszę się zastanowić i wybrać Waszym zdaniem interesujący projekt.

  Czekamy na Wasze opinie:

   Proszę podać imię i nazwisko, oraz  miejscowość.

  Sołtys Osieka nad Wisłą Tomasz Wieczyński : soltys.osieknadwisla@wp.pl

  Przeczytałem sporo wpisów przeważnie pozytywnych.Naprawdę trzeba Państwu wiedzieć,że plac ten będzie miał dofinansowanie z pewnego programu. Warunek musi być taki: tyle,a tyle % zieleni. Ja po ostatnim zebraniu wiejskim pragnę wyjaśnić co do przejścia dla pieszych.Od 4 lat „walczę” o to przejście, na początku hamował wydział drogowy Urzędu Marszałkowskiego, rok temu spowodowałem,że przybył pracownik firmy Orange w celu przesunięcia 1,5m słupa do pobliskiej posesji.Nie było ochoty ze strony właścicieli, mało tego pan z Orange dopatrzył się nielegalnego zajęcia pasa jezdni – tak przynajmniej pokazywała jego mapa i mapa z gminy.Na zebraniu dowiedziałem się od przedstawiciela UM,że jednak zajęcia nie było. To znaczy są dwie mapy ?Najważniejsza sprawa – PO CO NAM PLAC ZABAW, JAK NIE BĘDZIE DO NIEGO DOSTĘPU CZYLI PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH.Z datami wcześniejszymi przeczytacie Państwo o „drodze krzyżowej ” pięciu pasów w Osieku nad Wisłą.Na pewno Pan Sołtys, ja i władze Gminy Obrowo, Projektant spotkamy się z Państwem i wybierzemy właściwy projekt. Zatem proszę o liczny udział w takim spotkaniu.

  Kontakt do mnie: kamusss@poczta.fm.