Przejdź do treści

Przejazd kontrolowany

    Przypomniało mi się z młodości: „budujemy mosty dla pana starosty”

    Tutaj jednak to Pan Starosta Powiatu Toruńskiego buduje wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Gminą Obrowo, Gminą Czernikowo, ścieżkę rowerową.

    Zaskoczony telefonem od Pana Wicestarosty od razu przystałem na ten kontrolny rajd ścieżką rowerową od Jeziora Osieckiego do Czernikowa. Tak wnikliwie jak podczas tego przejazdu nikt pewnie do tej pory nie kontrolował ścieżki. Dwa razy nad nami przeszło tornado deszczowo – burzowe. Powiedzieliśmy sobie, że jak na zamówienie, teraz dopiero wyszły te sprawy, które w piękną pogodę nie zostały by dostrzeżone.

    Zapewniam, że Pan Wicestarosta Michał Ramlau dokumentował wszystko fotografiami. Wierzę i ufam, że te mankamenty będą usunięte. Pytaliśmy przejeżdżających rowerzystów czy się podoba, oraz czy jest potrzebna taka rowerowa trasa?- odpowiedź padała tylko jedna – P O T R Z E B N A ! – dziękujemy. Pamiętajmy, że ścieżka powstała z unijnej dotacji i „składki” wymienionych samorządów. Powstała zatem także z naszych podatków i dbajmy o nią bo to jest „nasza” ścieżka. Po terminie gwarancyjnym, każda z gmin na której terenie umiejscowiona jest ścieżka będzie musiała ją utrzymać w dobrym stanie o każdej porze roku.

    Zatem korzystajmy i bezpiecznej jazdy, uroczych doznań bo ta ścieżka jest urocza !