Przejdź do treści

Osiecki Klub Kultury

  Podczas pełnienia dyżurów radnego  kadencji 2014-2018  wiedziałem, że potrzebne jest na działalność klubu inne miejsce. W jednej części pomieszczenia eksponowane  zebrane etnograficzne zbiory z okolic Osieka nad Wisłą oraz gminy,  z drugiej strony stoliki i toczące się życie klubowe.

  Przypadek sprawił, że podczas akcji „od drzwi do drzwi”  przed wyborami w roku 2018 do nowej Rady Gminy Obrowo zawitałem do Państwa Murawskich. Co jest w tym starym domu? – pytam. Jest wolny odpowiada Pan Andrzej Murawski. No to mamy wreszcie miejsce na klub – pomyślałem. Dla  pewności zapytałem czy może być wydzierżawiony.

  Przedstawiłem sprawę Panu Wójtowi Gminy Obrowo Andrzejowi Wieczyńskiemu i Pani Sekretarz Gminy Pani Mirosławie Kłosińskiej. Poparli mnie jednogłośnie, jednak do tematu powróciliśmy po wyborach. Muszę tutaj dodać, że mocno wspierała mnie Pani Renata Kwiatkowska bardzo oddana działalności kulturalnej w gminie. Potem wsparły  Panie: Anna Strzelecka szefowa GOK w Gminie Obrowo oraz Pani Ewelina Mytlewska –  motor naszej działalności kulturalnej w Gminie Obrowo.

   Pan Andrzej Murawski od razu przeszedł „od słów do czynów”. Połączył dwa pomieszczenia (kuchnia i pokój),zerwał podłogi ocieplono i wylano nową posadzkę. Z pomieszczenia odrębnego (pokój) powstała izba pamięci.

  Pomogłem przy „likwidacji” starego klubu z przewiezieniem eksponatów o budynku OSP w Osieku nad Wisłą.  Następnie mieszkaniec Osieka Pan Krzysztof Balewski wraz z Panem Sołtysem Osieka nad Wisłą Tomaszem Wieczyńskim stopniowo przewozili po oczyszczeniu eksponaty do pomieszczenia dla nich przeznaczonego. W tej akcji korzystaliśmy z pomocy z OSP w Osieku nad Wisłą.

  Nie otwieraliśmy tego klubu z przecięciem wstążki. Zaczął żyć swoim rytmem z dnia na dzień ( taka była życiowa potrzeba).

  W zasadzie  29 czerwca 2019 roku po raz pierwszy spotkaliśmy się : członkowie Osieckiej Grupy Teatralno – Wokalnej dokonując niejako oficjalnego zaakceptowania tych pomieszczeń  na naszą działalność i przede wszystkim dla mieszkańców Osieka nad Wisłą i Gminy Obrowo.

  Państwu Murawskim oraz Urzędowi Gminy w Obrowie oraz wszystkim, którzy dokładali cegiełkę tej inicjatywie Serdecznie Dziękuję.

  Jak zapewnia pani Ewelina Mytlewska Osiecki Klub Kultury posłuży każdemu, kto tylko zechce z niego korzystać.

  Kazimierz Musiałowski – radny Gminy Obrowo