Przejdź do treści

Historia pewnej fotografii

  Może to była połowa lat 80-tych? Biegnę nasze kółko za Szpitalem Dziecięcym „Na Skarpie”. Słyszę wybuchy, dobiegam, to samochód badawczy Geofizyki z Torunia. Co to będzie – pytam? – autostrada panie. Nie doczekam pewnie – odpowiadam. Potem media donoszą ,że rozpoczęto budowę autostrady.

  Jednym z inżynierów dość ważnych, był mój sąsiad z ulicy Prejsa osiedla „Na Skarpie” w Toruniu. Uprosiłem go, że po zaschniętych betonowych chodnikach i jezdniach mogliśmy biegać, aż na drugi brzeg Wisły. Mieliśmy tam swoje treningi wraz z Zbigniew Gęsicki, Marian Czyżniewski, Jurek Stawski, i wielu innych z naszej „stajni” biegowej.
  Któregoś roku narodził się pomysł kolegi z Poznania, ( bieg urodzinowy Jurka Bednarza) przebiegliśmy 48 kilometrów bo tyle brakowało jemu do okrągłych stu lat.
  Z tą „imprezą” jeździł Jurek po całej Polsce ( w Toruniu 1997). Narodziła się stacja TVN. Telefon do red. Mirosława Rogalskiego. Uwiecznił to wydarzenie na antenie tej stacji.
  Po latach to już historia…

  Zdjęcie czarno białe. Na pewno  przed ostrym startem w Brzozowie do maratonu Chełmno – Toruń. Od prawej Staszek Majcher z Golubia – Dobrzynia, red. Jurek Mróz – pięknie pisał w dziale sportowym toruńskich „Nowości” i Red. Krzysztof Lietz także z tej redakcji. Zdjęcie zrobione pewnie w końcówce lat 80-tych.Po latach to już historia…