Stanisław Buchholz 1878 – 1964
Wzór na patriotyzm.
14 stycznia 2016 roku odsłonięto w Toruniu tablicę upamiętniającą tę niezwykle wybitną postać. Uczył w szkołach 54 lata. Nie podpisał podczas II wojny światowej, listy narodowościowej i za to trafił do obozu koncentracyjnego Stutthof.
W roku 1920 założył Szkołę Wydziałową w Toruniu (obecnie Centrum Kształcenia Ustawicznego).
Serdecznie dziękujemy Pani Urszuli Polak Przewodniczącej Związku Nauczycielstwa w Toruniu, Panom Prezydentom Michałowi Zaleskiemu i Zbigniewowi Fiderewiczowi, Radnym Miejskim i Posłowi RP Panu Arkadiuszowi Myrsze za pomoc i obecność podczas ceremonii odsłonięcia tablicy.
Ewa Musiałowska wnuczka Stanisława Buchholza wraz z mężem Kazimierzem Musiałowskim
Nowości 1996r.Cz.II Wystawa pamiątek po Stanisławie Bochholz Rodzinna pamiątka : wnuczka Izabela z synem Piotrusiem oraz Ewa i Kazimierz Musiałowscy Tablica po odsłonięciu : 14.I.2016r. Grób rodzinny. Niemieckie dokumenty obozowe. Wiceprezydent Miasta Torunia Zbigniew Fiderewicz Po odsłonięciu : Pan Prezydent,Pani Urszula Polak wnuczka i prawnuk. Moment odsłonięcia. Zebrało się liczne grono mieszkańców Torunia Pani Urszula Polak przedstawia Życiorys Stanisława Buchholza Nowości 1996r. cz. I