Przejdź do treści

Biegiem przez Europę ( 10 )

  Run to Santiago de Compostela

  15-26.10.2022

  Cruz de Ferro

  23.10.2022: Leon 🇪🇸– Astorga 🇪🇸– Ponferrada 🇪🇸– Santiago de Compostela 🇪🇸

  Santiago de Compostela 23.10.2022 – późnym popołudniem

  Kiedy pozostało nam niecałe trzydzieći kilometrów do zakończenia naszej biegowej pielgrzymki, wszyscy z naszego BUS-a  A, stwierdzili, że trochę szkoda. Piotr nasz kapitan stwierdził, że jeżeli dobiegniemy późno do Santiago de Compostela, to zakończenie czyli wspólne uroczyste wbiegnięcie 27 biegaczy, oraz 4 osób z obsługi biegaczy zrobimy jutro, czyli 25 października 2022.Tak się stało.

  Cruz de Ferro

  4,7108 opinii z Google

  Obiekt historyczny w Hiszpanii

  Adres: 24722 Santa Colomba de Somoza, León, Hiszpania

  Godziny:

  Czynne całą dobę

  Prowincja: Prowincja León

  Po ok miesiącu od wyruszenia pielgrzym trafia do Cruz de Ferro. Wznoszący się krzyż widać z oddali, obok którego nie można przejść obojętnie.

  „Zbliżając się do niego widzimy wielką stertę kamieni. Kamieni ludzkich wyrzeczeń, trudu i tragedii. W tym miejscu, u progu Santiago, znowu wzrok pada na kamień. Widzi się po raz kolejny problemy, które skłoniły do wyruszenia na tą drogę. Jednak teraz są one inne. Spoglądanie na nie przynosi ulgę. Problemy zostały rozwiązane, więc w tym miejscu zostawiamy kamień, by już bez problemów, z czystym i uleczonym sercem wejść do Santiago de Compostela. Myślę, że to są najpiękniejsze momenty. Momenty spoglądania na kamień na początku wędrówki i u jej końca”.

  Ze strony : mypielgrzymi.com

  Damian Kacper