Przejdź do treści

Szkoła – Świetlica Wiejska w Sąsiecznie

  Dom Opieki 24 h

  W roku 2015 poprosiłem o zamieszczenie informacji na stronie NGO Województwa Kujawsko – Pomorskiego, że w Gminie Obrowo (Sąsieczno) jest szkoła do wzięcia z 1zł.Znalazła się fundacja, która chciała zbudować tam samofinansujący się  całodobowy  dom opieki . Fundacja zamierzała także udostępnić jedno pomieszczenie na  świetlicę dla  mieszkańców .  Przyszły inwestor chciał zatrudnić kilkadziesiąt mieszkających w okolicy osób, które po odpowiednim przeszkoleniu podjęły by się opieki nad pensjonariuszami.

  Warunek 1 –  fundacja otrzymuje teren i budynek do remontu na 20 lat ( warunkowo), jeżeli po upływie tego czasu będzie dalej prowadzona działalność to Gmina Obrowo przekaże już ostatecznie na własność Fundacji.

  Warunek 2 – świetlica musi być udostępniona na działalność i potrzeby mieszkańców Sąsieczna i okolic codziennie.

  Mój projekt  storpedowało kilkoro okolicznych mieszkańców. Co jest dzisiaj ?- jest propozycja na utworzenie interdyscyplinarnego ośrodka . Mój pomysł z roku 2015 przepadł, mimo to głosowałem nad drugą propozycją wszak nie są ważne ambicje, tylko pozyskanie funduszy ( jest taka możliwość)  w dobrym celu, oraz aby  dać drugie życie temu budynkowi położonemu w prześlicznej okolicy Gminy Obrowo.

  W dniu 27.03.2024 r. Odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy w Obrowie.Zostałem „zaatakowany” słownie przez  Sołtys Sołectwa Sąsieczno Panią Małgorzatę Rafacz, że nie dotrzymałem słowa i nie wybudowano obok istniejącej (walącej się szkoły), potem rozbudowywanej szkoły na Świetlicę Wiejską siłowni napowietrznej .W dniu jutrzejszym 28.03.2024 na Sesji Rady Gminy w Obrowie przedstawię koszt przebudowy szkoły na świetlicę wraz z wyposażeniem, oraz koszty zużycia energii elektrycznej. Jedno pytanie Pani Sołtys, mieliśmy rozpocząć przebudowę tej szkoły od siłowni napowietrznej?

  Wiadomość dla mieszkańców i Pani Sołtys, rok temu zrobiłem lustrację świetlicy, podłoga gorąca, okna otwarte w środku 24 stop.Pytam się Pani z GOPS-u, kto zarządza tą świetlicą …Pani Sołtys.Koszt wybudowania świetlicy 1,8 mln zł. Koszt rachunków za prąd  :7,8 tys. 9,7 tys, 13 tys .Gdyby to było prywatne ?