Przejdź do treści

Plakat Smogorzewiec - The Beatles

W roku 2006 zrealizowałem swoje marzenie – zamieszkałem w Liverpoolu. Byłem tutaj, zobaczyłem, gdzie żyli, dorastali, tworzyli, kochali. Nie planowałem spotkań z moimi rozmówcami. Za moją miłość do zespołu otwierały im się serca. Biegając ich śladem udało mi się połączyć dwie pasje. Słuchałem opowieści, zobaczyłem miejsca, często nieznane nawet samym mieszkańcom Liverpoolu, miasta zespołu THE BEATLES, który jest moją muzyczną pasją od 1963 roku.

W roku 2009 z Torunia przeprowadziłem się do Smogorzewca w Gminie Obrowo.

Pierwsza w Polsce uliczka The Beatles istnieje od 23 sierpnia 2009 roku, dzięki przychylności Pana Andrzeja Wieczyńskiego – Wójta Gminy Obrowo, Pani Mirosławy Kłosińskiej – Sekretarz Gminy Obrowo, a także Rady Gminy Obrowo.

Ulica The Beatles powstała z miłości do niepowtarzalnej muzyki – muzyki The Beatles.

To dzięki tej uliczce co roku przyjeżdżają mali i duzi, profesjonaliści i amatorzy sportu, kochający The Beatles oraz ich muzykę, jak i wiele innych osób, a Smogorzewiec przeszedł do muzycznej i biegowej historii.

Na tej uliczce odbywa się wiele imprez sportowo-muzycznych dla dorosłych i dzieci, które rozsławiają Smogorzewiec i Gminę Obrowo w całej Polsce, a także w innych częściach świata.